ČASTÉ DOTAZY

Pro testování se mohou používat antigenní testy, pro které vydalo Ministerstvo zdravotnictví výjimku podle § 4 odst. 8 nařízení vlády č. 56/2015 Sb. Seznam antigenních testů najdete ZDE

Testované osoby, které nemají příznaky onemocnění a jsou otestovány antigenním testem, dostanou v krátkém časovém odstupu informaci, zda je jejich výsledek negativní (nejsou infikováni koronavirem), nebo pozitivní. Pokud je výsledek antigenního testu pozitivní, je zpravidla ihned na místě indikováno ověření dalším, přesnějším vyšetřením (žádanka na PCR test). Testovaný tedy neprodleně musí podstoupit odběr biologického materiálu pro účely RT-PCR testu, analýza je následně provedena v laboratoři. Do doby výsledku PCR testu musí testovaná osoba dodržovat pravidla izolace. Informaci o výsledku testu dostane praktický lékař testované osoby a při potvrzené pozitivitě proběhne i tzv. trasování (dohledání kontaktů).

Přehledně je popsán Průvodce samotestováním ve firmách na stránkách MPO: ZDE

Digitální nástroj COVID Manager má jako jednu z mnoha funkcionalit i generování podkladů pro zdravotní pojišťovny.

Digitální nástroj COVID Manager je vhodný pro malé firmy i velké korporace, obce, města, školy, nemocnice, úřady apod.

COVID Manager zaručuje efektivní a intuitivní (jednoduchou) obsluhu s možností vytvoření hned několika rolí přístupu a správy.

Ne, COVID Manager je webový portál, takže se do něj přihlašujete úplně jednoduše prostřednictvím internetového prohlížeče a to odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení, tedy i mobilního.

Ano, COVID Manager je propojen se zdravotními pojišťovnami a dalšími úřady a orgány státní správy a samosprávy, protože má s nimi díky mnohaletému vývoji vytvořen tzv. datový tok.